Úspešný ligový zápas KŠ Pezinok B – ŠK Dúbravan A 

víťazstvo našich mužov na Deň mužov

V nedeľu 19. marca 2023 na Deň mužov sme odohrali  v Pezinku zápas predposledného 10. kola 3. ligy skupiny A1 sezóny 2022/2023 v rámci šachových súťaží družstiev Slovenského šachového zväzu, a to  medzi domácim družstvom KŠ Pezinok B ako  a naším prvým družstvom ŠK Dúbravan A ako hosťujúcim družstvom. 

Súper, ktorého základná zostava prvých osem hráčov bola oproti našej zostave na prvých troch šachovniciach o vyše 100 Elo bodov priemerne na hráča silnejšia, mal byť nepochybne favoritom stretnutia, lebo sme nastúpili na zápas bez troch hráčov základnej zostavy, avšak  aj súper nastúpil na zápas tiež bez štyroch hráčoch základnej zostavy a teda na nižších šachovniciach v slabšej zostave, takže od štvrtej šachovnice sme získali ratingovú prevahu v pomere 3 ku 2 na našej strane. To bola dobrá predzvesť, že zápas môže byť pre naše družstvo nielen vyrovnane ale aj priaznivo  odohraný.

Priam s potešením možno konštatovať, že zápas sme predsa len vyhrali, aj keď len najtesnejším pomerom 4,5 : 3,5. Zvíťazili sme nasledovne: na prvej šachovnici  náš najlepší hráč Ladislav Šipeky čiernymi hladko zremizoval vyrovnanú pozíciu so  súperom silnejším takmer o 100 Elo bodov,  na druhej krásne bielymi vyhral Jaromír Procházka tiež nad súperom silnejším o vyše 100 Elo bodov, na tretej podľahol Andrej Jancura čiernymi v zložitej no dlho vyrovnanej štvorvežovej koncovke až po chybe v 52. ťahu, na štvrtej Branislav Šulgan bielymi bezproblémovo zremizoval s vyrovnaným súperom, na piatej Tomáš Harvan čiernymi zdolal svojho slabšieho súpera napriek obojstranným nepresnostiam a chybám, na šiestej senior klubu Štefan Ďurovka bielymi súhlasil s remízou vo vyhratej pozícii s neodvratným matom súperovi, na  siedmej čiernymi Tomáš Laho kombinačne zdolal svojho slabšieho súpera a  na ôsmej Ivan Straka bielymi nešťastne v otvorení stratil figúru a napriek dlhému odporu podľahol.

Patrí sa preto úprimne poďakovať všetkým hráčom, ktorí dokázali uplatniť výhodu svojich pozícií, i tým, ktorí odremizovali svoje  pozície.

Tak naše družstvo dosiahlo piate víťazstvo a pri jednej remíze so 16 bodmi sa opätovne umiestnilo v hornej polovici súťažnej tabuľky s nádejou na možno najúspešnejšie celkové umiestnenie v doterajšej histórii nášho klubu.

Zapísal 20.3.2023 Ján Duraj

Aktuálne poradie

Fotogaléria

Vybrané partie