Remíza s lídrom súťaže – neočakávaný úspech áčka

Remíza s lídrom súťaže - neočakávaný úspech áčka

V nedeľu 5. marca 2023 sme odohrali v domácom prostredí v Centre rodiny v Dúbravke zápas 9. kola 3. ligy A1 v rámci šachových súťaží družstiev Slovenského šachového zväzu medzi naším družstvom ŠK Dúbravan A a hosťujúcim družstvom ŠK Krasňany B, ktoré bolo akurát na čele turnajovej tabuľky celej skupiny.


Na zápas sme nastúpili v totálne oslabenej zostave oproti zostave súperovej, lebo na všetkých ôsmich šachovniciach mal súper ratingovo oveľa silnejších hráčov ako my, a to od 200 až 350 Elo bodov na každej šachovnici okrem prvej. Nuž teda náš super bol superjasným favoritom na víťaza tohto ligového stretnutia.


Líder tabuľky ako absolútny favorit vôbec nerealizoval svoju ratingovú prevahu, ale vlastne ledva so šťastím uhájil nerozhodný výsledok 4 : 4. Aj to iba vďaka tomu, že nášmu hráčovi na prvej šachovnici Ladislavovi Šipekymu bielymi sa nakoniec pre nesmierne úpornú obranu nejlepšieho hráča súpera nepodarilo realizovať v hlbokej koncovke pešiaka naviac, čím by sme boli dosiahli víťazstvo, čo by znamenalo v tomto zápase neuveriteľný úspech nášho klubu.


Krásny úspech dosiahol senior Štefan Ďurovka ako čierny na druhej šachovni, keď zdolal po zisku kvality a výbornej hre súpera silnejšieho o vyše 350 Elo bov. Rovnako veľmi pekne vyhral aj Adrián Struhár ako biely na siedmej šachovnici proti súperovi silnejšiemu o vyše 300 Elo bodov. Na ôsmej šachovnici zvíťazil Tibor Žáčik ako čierny nad súperom o vyše 200 Elo bodov. Na tretej šachovnici remizoval Samuel Gič so súperom o skoro 150 Elo bodov silnejším. Neuspeli sme na 4. až 5. šachovnici, však proti súperom silnejším o 250 až 300 Elo bodov.

zapísal Ján Duraj

Aktúalne poradie

Fotogaléria

Vybrané partie