Posledný tohtoročný zápas s rekordným skóre pre naše béčko

Posledný tohtoročný zápas s rekordným skóre pre naše béčko

V piatok 15.12.2023 naše družstvo ŠK Dúbravan B nastúpilo v 5.lige A11a súťaže družstiev BŠZ vonku proti družstvu ŠK Strelec Devínska Nová Ves C. Súperi podľa súpisiek sú približne vyrovaní, hoci papierovo sme boli o dačo silnejší.  


Z našej základnej zostavy nastúpili iba prví dvaja najsilnejší hráči, avšak súper pre chorobnosť hráčov nastúpil len s piatimi hráčmi, takže sme  zápas začali so skóre 3:0 pre nás. Aj ďalší priebeh zápasu bol jednoznačne v našej réžii a zvíťazili sme najvyšším skóre v tohtoročnej sezóne 7,5 : 0,5, keď jedinú remízu na návrh nášho hráča Andreja Jancuru na prvej šachovnici jeho súper Michal Kučera prijal, keďže mal asi o polhodinu horší čas.


Prvú partiu vyhral senior Ján Duraj nad o 58 rokov mladším súperom Erikom Kurtom Makarovom, ktorý vo viedenskej hre ako čierny už v 11. ťahu urobil chybnú kombináciu, po ktorej ostal bez veže a po pár ťahoch sa vzdal. Víťazný bod dosiahol Tibor Gregor Žáčik po peknej pozičnej a útočnej hre ako čierny. Ďalšie víťazstvá pridali Peter Lukáč a Adrián Struhár.


Na záver možno teda s potešením skonštatovať, že záverečný zápas tejto tohoročnej sezóny bol pre naše B-družstvo nielen víťazný, ale i s rekorným skóre.


Zapísal: Ján Duraj 16.12.2023