Nevydarený zápas s Doprastavom E

Absolútne nevydarený zápas s Doprastavom E

V nedeľu 26. februára 2023 sme odohrali na Doprastave zápas 8. kola 3. ligy skupiny A1 v rámci šachových súťaží družstiev Slovenského šachového zväzu.

Súper, ktorý nastúpil v takmer najsilnejšom možnom zložení, bol oveľa silnejší na každej šachovnici, a to od 100 do 400 Elo na hráča. My sme nastúpili v značne oslabenej zostave. Zápas skončil so skóre 7,5:0,5, keď nás šachová Šťastena absolútne odignorovala. Je to náš najhorší výsledok v sezóne. V skratke, absolútne nevydarený a nešťastný zápas.

Zápas skončil iba s jednou remízou pre nás, keď na siedmej šachovnici remizoval čiernymi Tomáš Hlaváč pre opakovanie ťahov, hoci stál na výhru. Na prvej šachovnici Richard Cepka vo veľmi zložitej pozícii nevyužil možnosti, ktoré mu súper ponúkol a namiesto remízy prehral. Prehrať vyhratú pozíciu sa s neuveriteľnou smolou podarilo Jaromírovi Procházkovi v komplikovanej partii bielymi na druhej šachovnici.

Na tretej šachovnici Tomáš Harvan čiernymi vo vyrovnanej pozícii podnikol nešťastný výpad jazdcom, čo spôsobilo prehru partie. Rovnako aj Tomášovi Lahovi, ako čiernemu na štvrtej šachovnici, sa po tvrdom boji v hlbokej pešiakovej koncovke namiesto zaslúženej remízy prihodila nešťastná prehra. Ivan Straka sa tiež unáhlil a namiesto remízy prehral. Na piatej šachovnici bol nad sily Sašky Strelbitskej, ako bielej, jej súper skoro o 400 Elo silnejší. Adriána Struhára, ako bieleho na ôsmej šachovnici, bezproblémovo zdolala jeho súperka.


Napísal: Ján DurajAktuálne poradie 3. ligy A1

Fotogaléria

Vybrané partie